Gjykata për Krimet e Rënda ka shtyrë ditën e sotme seancën për Arber Cekajn.

Sipas informacioneve seanca është shtyrë për në datë 16 shtator në orën 09:00.

Ndërkohë bëhe me dije se seanca është shtyrë pas kërkesës së Prokurorit Edvin Kondili me pretendimet se nuk ka mbërritur letërporosia nga Gjermania e të pandehurit.

Ndërkaq në seancë ka munguar dhe avokatët e Armando Pezakut.

Kujtojmë që Arbër Çekaj, Armando Pezaku dhe Donaldo Lushaj, janë arrestuar për 613 kilogramët kokainë në Maminas.

Flash Lajme

Më të lexuarat