Basir Çollaku ka reaguar ditën e sotme për reportazhin e publikuar në televizinin Rai3, I cili demonstronte se si Shqipëria është kthyer në një vatër droge dhe pak nga pak po kanabizohet e gjitha.

“Elementi i Tabeles se Mendelejev-it emeruar minister i brendshem, i duket reportazhi i Rai 3 sallate televizive..
Kjo sepse flet se si ai dhe shefi i tij e kane bere vendin sallate hashashi, heroine e kokaine..
Nicola Grateri dhe Francesco Mandoi, Prokuroret e antimafias italiane, ishin dy kryeguzhineret e sallates…Mandoi nje nga njohesit me te mire te Mafias shqiptare, eshte prej kohesh ne Shqiperi.”-shkruan Çollaku në krye të statusit të tij, duke iu referuar fjalëve të Lleshaj se e gjithë ajo që është transmetuar në television është një sallatë televizive.

Ndërkaq gazetari vijon më tej duke ‘paralajmëruar’ se shumë shpejt do të shohim një tjetër reportazh dhe kësaj radhe në ERTV, ku vetë minister do të flas për arritjet në hedhjen e gazit apo dhe veprime të tjera të ndërmarra nga vetë ai.

“Por se shpejti do te shohim reportazhin nga Ertv ku do te flase ETM(elementi tabeles se mendeleje-it) minister, per sukseset ne gaz, ramoizem etj…”– vijon gazetari.

Në fund duket se nuk ka munguar dhe ironia ku Basir Çollaku e justifikon retorikën e Lleshajt kundrejtë reportazhir ‘Narcos’ si pasojë e temperaturave të larta ditën e sotme.

“Ndaj thone se temperaturat sot kishin kaluar 40 grade..ndryshe nuk mund te flasesh me kete gjuhe per reportazhin “Narcos…“- përfundon Basir Çollaku.

Flash Lajme

Më të lexuarat