Një tjetër aksident i rëndë është regjistruar ditën e sotme në Itali. Duke iu referuar raportimeve mediave italiane, bëhet me dije se një makina ku udhëtonin 2 shqiptarë ka dalë nga rruga dhe është përplasur me një shtyllë elektrike.

Ndërkaq, mësohet se është dashur ndërhyrja e zjarrfikësve për t’i nxjerrë 3 shqiptarët nga makina.

Të tre janë dërguar me urgjencë për në spital, por për njërin nga shqiptarët mjekët thanë se është në gjendje të rëndë me prognozë të rezervuar.

Ndërkohë policia po punon për të zbardhur shkaqet e aksidentit.

Flash Lajme

Më të lexuarat