Orë paniku po kalon vendi gjatë natës për shkak të lëkundjeve të vazhdueshme të tërmetit. Një tjetër tërmet është regjistruar mëngjesin e sotëm. Lëkundja e fundit është shënuar në orën 06:46, me magnitudë 3.3 ballë, dhe me një thellësi 10 kilometra.

Ndërkohë e gjithë epiqendra e tërmeteve ka qenë në Detin Adriatik, ndërsa pasojat më të mëdha janë në Durrës dhe Tiranë.

Pas tërmeteve tronditëse, janë ndjerë dhe një sërë lëkundjesh të tjera gjatë gjithë natës por edhe në orët e para të mëngjesit të sotëm

Flash Lajme

Më të lexuarat