Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka, ka ndarë në faqen e tij në facebook një meme shoqëruar me një shënim ku akuzon Edi Ramën për dështimin e radhës moshapjen e negciatve me BE.

“Europa kërkon një qeveri dhe kryeministër serioz e jo një lolo që fsheh dështimin, krimin, drogën dhe korrupsionin me atlete e çitjane”, shkruan ish-deputeti demokrat në Facebook.

Postimi i plotë i Palokës:

Europa e përqesh dhe refuzon lolon për dështimet e tij, por koston e paguajnë shqiptarët. Dështoi për herë të katërt të hapte negociatat, siç ka dështuar me ekonominë, me punësimin, me shendetësinë, me legalizimet.

E vetmja fushë ku shkëlqen është ajo e lolos së oborrit. Ndërkohë që vendet e tjera marrin miliona për projekte dhe investime dhe avancojnë në rrugën europiane, Shqipëria ka mbetur peng i lolos. Europa kërkon një qeveri dhe kryeministër serioz e jo një lolo që fsheh deshtimin, krimin, drogën dhe korrupsionin me atlete e çitjane.

Flash Lajme

Më të lexuarat