Rreth orës 12: 02 Tirana dhe Durrësi janë goditur nga dy lëkudje tërmeti. Sipas IGJEUM, magnituda ishte 4.8 i shkalles rihter. Epiqendra e tërmetit ishte 4 kilometra larg Shijakut. Ndërsa në orën 12:26 një tjetër tërmet ra në Adriatik 3.4 i shkallës rihter.

Edhe më herët gjatë ditës së sotme janë raportuar lëkundje tërmeti. Bëhet fjalë për lëvizje që kapnin magnituda nga 3 deri në 4.5 të shkallës Rihter. Nga tërmeti katastrofik i 26 Nëntorit raportohet se deri më tani kanë humbur jetën 48 persona. Zonat më të prekura janë Durrësi dhe Thumana./Kohajone

  • foto galeri
  • foto galeri

Flash Lajme

Më të lexuarat

  • Week

  • Month

  • All