Pas tërmetit shkatërrimtar të 26 nëntorit, si pasojë e të cilit humbën jetën 52 persona dhe u plagosën më shumë se 900 të tjerë, shumë personalitete, biznesmenë, organizata apo qeveri të ndryshme janë solidarizuar me Shqipërinë.

Nismës për të ndihmuar të prekurit nga tërmeti i është bashkuar edhe Turqia. Sot ka zbarkuar në aeroportin ”Nënë Tereza’ avioni me ndihma nga shteti turk, në ndihmë të personave që u prekën nga tërmeti 6.4 ballë.

Flash Lajme

Më të lexuarat

  • Week

  • Month

  • All