Ish-Eurodeputeti i Shqipërisë në Parlamentin Europian, Knut Fleckenstein, është emëruar këshilltar i Kyretarit të Parlamentit Gramoz Ruçi.

Në dokumentin që mban firmën e kreut të Kuvendit, që e ka siguruar “Shekulli”, mund të shihni edhe vendimin e marrë nga Ruçi për këtë emërim të fundit të bërë pranë kabinetit të tij.

Kujtojmë se Fleckenstein ka qenë një zë shumë aktiv në raportimin për Shqipërinë në PE dhe shume i pranishëm edhe në deklarata të bëra për situatën politike në vendin tonë.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Flash Lajme

Më të lexuarat