Ndërkohë që Këshilli Politik nuk arriti që të përfundonte një marrëveshje brenda afatit të 31 majit për Reformën Zgjedhore, ka reaguar edhe ambasada britanike.
Ambasadori britanik, Duncan Norman ka thekusar se tashmë sot është dita për të vënë vënë popullin e Shqipërisë të parin dhe për të gjetur dakordësinë e nevojshme për të cuar vendin përpara.
“Këshilli Politik u krijua për të sjellë në Shqipëri një reformë zgjedhore gjithëpërfshirëse në përputhje me kërkesat e ODIHR-it. Sot është dita për ta vënë popullin e Shqipërisë të parin dhe për të gjetur dakordësinë e nevojshme për të cuar vendin përpara”,  ka shkruar ambasadori britanik. /E.B/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Flash Lajme

Më të lexuarat