Një skandal i paprecedentë ka ndodhur në Durrës. Drejtuesit e Rilindjes në këtë qark kanë urdhëruar ndërprerjen e energjisë elektrike në zonat ku ndodhen qendrat e votimit dhe të numërimit për zgjedhjet brenda LSI.

Denoncimi për ndërprerjen e energjisë është bërë nga drejtuesit e LSI në Durrës. Në fotot e publikuara në rrjetet sociale, shihet se dritat janë ndërprerë në qendrat e votimit.

“Rilindja” heq dritat por nuk ka errësirë që e mposht dritën dhe energjinë e paparë të LSI Durrës.

Dritë që do mposhtë e fundosë mafian e betonit e të korrupsionit në Durrës dhe do e shporrë përgjithmonë sektin e “Rilindjes” nga e gjithë Shqipëria”,- thuhet në reagimin e LSI në Durrës.

FOTO nga qendra e votimit në Durrës

Lexoni edhe…

  • LSI po zhvillon sot zgjedhjet për anëtarët e Konventës Kombëtare dhe kreun e forcës politike
  • VIDEO/ Zgjedhjet në LSI, mijëra të rinj votojnë të parët për drejtuesit e rinj
  • Kryetarja e KQZ në LSI, Silva Caka shpjegon procesin e zgjedhjeve, ka një njoftim për anëtarët
  • Gjosha: Ja si mund të votojnë online të gjithë ata që s’kanë mundësi
  • Pjesëmarrje masive në votime në LSI Durrës
  • “S’kam frikë nga zgjedhjet”, Kryemadhi tregon një nga qarqet ku do të garojë më 25 prill
  • Zgjedhjet e LSI në Vlorë. Luan Rama: Jemi forca vendimtare për rrëzimin e regjimit
  • Voton Petrit Vasili: LSI është e aftë të bëjë gjëra të jashtëzakonshme
  • Elona Guri: Procesi i zgjedhjeve në LSI, risi dhe transparent, për të zgjedhur ekipin fitues të 25 prillit
  • Përparim Spahiu: Nis zgjedhja e grupit drejtues të fitores së madhe të 25 prillit

Flash Lajme

Më të lexuarat