Opozita do zhvillojë sërish të enjten protestë. Protesta do fillojë rreth orës 9:30 para Parlamentit paralelelisht me senacën plenare.

PD dhe LSI hodhën të hënën hapin e parë për bojkotin e zgjedhjeve vendore.

KQZ kërkoi dje (18 mars) nga forcat politike të dorëzonin emrat e komisionerëve pasi ishte afati i fundit, por thirrjes iu përgjigj vetëm Partia Socialiste.

Pas kësaj komisioni do të zëvendësojë listën e opozitës me përfaqësues të shoqërisë civile

Opozita zhvilloi protestën e fundit më 16 mars, e cila nisi fillimishit para kryeministrisë për të vijuar më pas para Parlamentit ku pati dhe përplasje me policinë.

Flash Lajme

Më të lexuarat