Të tjera detaje janë zbardhur për dy vëllezërit indianë, të cilët rezultojnë të shpallur në kërkim ndërkombëtar për veprën penale të pastrimit të parave.

 ‘BalkanWeb’ raproton se dy vëllezërit, Nitin dhe Chetankumar Sandesara, rezultojnë të jenë larguar nga Shqipëria me 20 mars 2019 nga aeroporti i Rinasit me avion ‘Charter’.

Gjithashtu pas kontrolleve të kryera është faktuar se Nitin Sandesara kishte hyrë në Shqipëri nga Rinasi me Charter me 3 mars, ndërsa Chetankumar kishte hyrë në Shqipëri nga Rinasi me një linjë që vinte nga Parisi me 1 nëntor 2018.

Flash Lajme

Më të lexuarat