Ish-kreu i Komunës Kashar, Besnik Fuçia dhe ish-kreu I Urbanistikës Jurgen Memisha janë arrestuar nga policia për falsifikim të dokumentave.

Mësohet se në pranga kanë rënë gjithashtu dhe 5 persona të tjerë.Të arretuarit akuzohen për mashtrim dhe falsifikim të dokumentave të pronësisë së dy pallateve në zonën e Yzberishtit.

Arrestimi i Memishaj u bë pas kallëzimit të njërit prej investitorëve.

Flash Lajme

Më të lexuarat

  • Week

  • Month

  • All