Maqedoni

Colors: Purple Color

Dy kompani turke kanë hyrë në garë për të ndërtuar gazsjellësin magjistral në Maqedoninë e Veriut, njoftoi Ministri i Ekonomisë Kreshnik Bekteshi.

Kompanitë “Aksa Dogalgas Dagiti AS” nga Republika e Turqisë dhe “Palmet Energy Anonymous Shirketi” nga Turqia gjithashtu paraqitën oferta për ndërtimin e gazsjellësit magjistral në vend.

Tetova, por edhe qytete tjera në Maqedoninë e Veriut vazhdojnë ti prijnë listave të vendeve me nivelin më të lartë të ndotjes së ajrit.

Ndërsa mbrëmë qyteti i Tetovës ishte ndër qytetet më të ndotura në botë dhe se këtë e bëri të ditur ueb faqja e njohur Numbeo.com, për matjen e nivelit të ndotjes së ajrit nëpër botë, duke u bazuar në të dhënat e stacioneve matëse, përcjell INA.

Flash Lajme

Më të lexuarat

  • Week

  • Month

  • All