Nen patronatin e kryeministrit te Republikes se Kosoves, z.Ramush Haradinaj sot u perurua autostrada qe lidh Prishtinen me kufirin e Republikes se Maqedonise se Veriut. Me ftese te kryeministrit te Kosoves z.Ramush Haradinaj ne kete perurim mori pjese kryetari i PDSH-se, z.Menduh Thaci.

Te pranishem ishin edhe Kryetari i Kosoves z.Hashim Thaci, Kryeparlamentari, z.Kadri Veseli, Kryeministri i Malit te Zi, Kryeministri i Maqedonise se Veriut dhe shume personalitete tjera.

Sherbimi per Informim – PDSH (koha.mk)

Flash Lajme

Më të lexuarat