Këshilli gjyqësor në seancën e sotme ka shkarkuar kryetarin e Gjykatës Supreme, Jovo Vangelovski.

Vendimi për largimin e tij u bë për shkak të vendimeve të pa bazuara dhe jo profesionale që i kishte marrë.

Ndërkaq në vend të tij si ushtrues detyre është zgedhur Faik Arsllani.

Këtë e ka komentuar nënkryetari i LSDM-së, Muhamet Zekiri.

“Jovo mashtruesi është shkarkuar.Kriminelët pësuan disfatë, drejtësia fiton”, është shprehur ai.(INA)

Flash Lajme

Më të lexuarat

  • Week

  • Month

  • All