Këshilltari i ASH-së në Komunën e Kumanovës, Osama Muadini, kërkoi një orë pauzë në seancën e sotme, për tu pastruar ndërsa me vete kishte peshqir, shampo dhe një paket me ujë, shkruan gazeta LAJM.

Siç u shpreh ai, një gjë të tillë e bën në shenjë proteste, pasi në rrugën në të cilën jeton prej 13 ditësh nuk ka ujë për pije. Përveç pauzës Muadini, kërkoi që problemi me mungesën e ujit për pije të futet në rend dite, kërkesë kjo që u miratua nga Këshilli.

Pjesa e parë e Reagimit-Protestës…

Gepostet von Osama Muadini am Dienstag, 24. September 2019

Flash Lajme

Më të lexuarat