Kryeministri bullgar Bojko Borisov ka theksuar se e ka këshilluar kryeministrin Zoran Zaev të mos dorëhiqet pasi që vendi nuk arriti të marrë datë për fillimin e bisedimeve me BE.

“I thash kryeministrit maqedonas Zoran Zaev që të mos parashtroj dorëheqjen”, ka deklaruar mbrëmë pas takimit të liderëve evropian në Bruksel, kryeministri bullgar, Bojko Borisov. Ai tha se mbi këtë temë ka folur gjatë me Zaevin. “Kisha një bisedë të gjatë me te dhe i thash që të mos parashtroj dorëheqjen”, tha Borisov.(INA)

Flash Lajme

Më të lexuarat