Moti sot në mbarë vendin do të jetë me vranësira ndërsa në pjesët perëndimore të vendit me kushte për reshje shiu. Temperatura minimale do të sillet nga 5 deri në 12 gradë Celsius, derisa temperatura maksimale nga 13 deri në 19 gradë Celsius.

Edhe në Shkup dhe rrethinë mot i ngjashëm me temperaturë nga 10 deri në 19 gradë Celsius.

Flash Lajme

Më të lexuarat