Një tërmet i shkallës së ulët mbrëmë është regjistruar në rajonin e Pollogut në perëndim të Maqedonisë së Veriut.

Observatori seizmologjik bëri të ditur se tërmeti me fuqinë prej 3.2 shkallë sipas Rihterit është ndjerë në rajonin e Tetovës, Gostivarit dhe rrethinë, ndërsa me epiqendër me një thellësi prej 2 km dhe në afërsi prej 6 kilimotrave nga komuna e Bogovinës së Tetovës.

Regjistrimi i tij u bë në orën 20.56.(INA)

Flash Lajme

Më të lexuarat