Profesori i shkencave politike në UP, Bekim Baliqi thotë se propozimi i Blerim Rekës për ministër të jashtëm është gabim trashanik, përcjell agjencia e lajmeve INA.
“Nuk kam dyshime per kredencialet profesionale apo personalitetin, por eshte gabim trashanik te propozohet per Minister te Jashtëm dikush qe ishte kandidat per President dhe ambasador i nje shteti tjetër.

Ne diplomaci dhe perfaqesim shteteror kjo nuk duhet te ndodhë!”është shprehur Baliqi.(Ina)

Flash Lajme

Më të lexuarat