Tërmet me magnitudë ML=2.6 sipas Rihterit dhe intensitet prej III shkallë sipas Shkallës makrosizimike evropiane, mëngjesin e sotëm në ora 7:26 është ndjerë nga banorët e Strumicës, Vallandovës dhe rrethinës.Siç ka informuar Observatoriumi sizmologjik, epiqendra e tërmetit ka qenë 120 kilometra në juglindje të Shkupit dhe vjen nga zona e epiqendrës së Strumicës.

Flash Lajme

Më të lexuarat

  • Week

  • Month

  • All