Ministria e Shëndetësisë bëri të ditur se gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 24 raste të reja me koronavirus.

Sipas qyteteve, në Shkup janë paraqitur 15 raste, në Kumanovë 4, Dibër 2, Ohër 1, Shtip 1, dhe Tetovë 1.

Me këtë numri i të prekurve shkon në 201. Në mesin e të infektuarëve janë mjekë, policë dhe ushtarë. Maqedonia është ndër vendet evropiane që ka rritje mesatare të të prekurve nga virusi.

Flash Lajme

Më të lexuarat