121 qytetarë e kanë shkelur orën policore në 24 orët e fundit mes datës 18 dhe 19 prill, prej të cilëve 92 janë arrestuar ndëra të tjerëve u janë marrë të dhënat për masa të mëtejshme adekuate, informojnë nga Ministria për Punë të Brendhsme, përcjell TV21.

Janë dhënë 238 vendime për izolim ndërsa 108 persona kanë nënshkruar deklratë se do të izolohen shkruajnë nga policia duke treguar gjithashtu se gjatë kontrolleve nuk është hasur në asnjë qytetar që nuk e ka respektuar masën e izolimit ose vetëizolimit./TV21

Flash Lajme

Më të lexuarat