Ministri i Kulturës, Asaf Ademi dorëhiqet nga posti. Por këtë e paralajmëroi sot edhe kryeministri Zoran Zaev.

“Pres dorëheqjen e ministrit Ademi”, tha Zaev duke komentuar pyetjen se a pritet që sot të filloj plani i tij i paralajmëruar për spastrim të Qeverisë, informon INA.

Ademi do largohet, por siç mësohet Alternativa do mbetet në Qeveri dhe do të drejtor resor tjetër. (INA)

Flash Lajme

Më të lexuarat