Kosova

Drejtoria Rajonale e Policisë në Pejë sot informoi se lëshoi kërkesë për bashkëpunim me qytetarët për gjetjen e personit Agran (Murat) Krasniqi, i lindur me 08.12.1991 nё Pejё. Siç bëri të ditur policia, i dënuari është i kërkuar për veprёn penale: “Blerje, posedim, shpërndarje dhe shitje e paautorizuar e narkotikeve, substancave psikotrope apo analoge”.

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve do të mbajë sot mbledhjen e radhës.Aty do të vendoset për certifikimin e partive politike bashkë me listat e kandidatëve.
Kësisoj, KQZ siç ka njoftuar mbrëmë Valdete Daka në një debat, do të vendosë për fatin e kandidimit të kreut të VV-së, Albin Kurti dhe 46 personave të tjerë të cilët kanë probleme me ligjin.

Flash Lajme

Më të lexuarat

  • Week

  • Month

  • All