Kosova

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi tha të martën mbrëma se takimi i paralajmëruar i së enjtes në Bruksel për çështje teknike është i rrezikshëm për shtetin e Kosovës.
Ai i bëri këto komente në prag të takimit të radhës të grupeve të ekspertëve të Kosovës dhe Serbisë më 17 shtator në Bruksel, ku pritet të diskutohet cështja e Asociacionitë të komunave me shumicë serbe dhe çështja e pronave.

Kryeministri i  Kosovës, Avdullah Hoti, i shoqëruar nga zëvendëskryeministri, Driton Selmanaj, ministri i Punëve të Brendshme, Agim Veliu dhe drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj, sot ka pritur në takim policët e plagosur në krye të detyrës, Artur Mrasori dhe Jetmir Hasanaj, të kthyer nga trajtimi mjekësor jashtë vendit.

Shefja e diplomacisë kosovare, Meliza Haradinaj-Stublla sot ka akuzuar Serbinë se po e shkelë marrëveshjen e 4 shtatorit në Shtëpinë e Bardhë.

Ajo në një postim në Twitter ka shkruar se presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq ka shkelur marrëveshjen e nënshkruar në prani të presidentit të SHBA-së, Donald Trump.

Aktori i njohur shqiptar Adem Mikullovci mbrëmë pas mesnate ka ndërruar jetë. Lajmi është bërë i ditur nga familjarët e tij.

“Sonte pas mesnatës në ora 00:20 ndëroj jetë më i dashuri jonë Adem Mikullovci! Për informata tjera dhe ceremoninë e varrimit ju lajmërojmë”, ka njoftuar bashkëshortja e tij Lumnije Mikullovci.

Flash Lajme

Më të lexuarat