Kosova

Është ndarë nga jeta si pasojë e një ataku kardiak ish-ministri i Mbrojtjes së Shqipërisë, Sabit Brokaj.

Brokaj vdiq në moshën 78 vjeçare, shkruan rtv21.tv.

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi e ka cilësuar si një personalitet të veçantë të skenës politike shqiptare.

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Meliza Haradinaj Stublla, i ka reaguar Gjykatës së Vranjës, për padinë që ajo ka ngritur ndaj Kryetarit të Këshillit Kombëtar në Luginë, Ragmi Mustafa, pasi ai kishte ngritur flamurin kombëtar shqiptar në vitin 2019.

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, është treguar shumë i ashpër me kryeministrin e vendit, Avdullah Hoti, për marrëveshjen e nënshkruar në Uashington.

Kurti në një intervistë dhënë televizionit të partisë së tij, TVV, ka dhënë madje mesazhe mjaft serioze, duke paralajmëruar se nëse ai vjen në pushtet, mund të ketë edhe arrestime në lidhje me veprimtarinë e Qeverisë Hoti.

Flash Lajme

Më të lexuarat