Kosova

Kishte ndodhur pak muaj në Tiranë kur ishte mikpritësi, ndërsa përsëritet sërish, tani në rolin e mysafirit në Prishtinë.

Kryeministri Edi Rama, i cili ndodhet në Kosovë për një vizitë zyrtare pas publikimit të akt-akuzave ndaj Hashim Thaçit dhe Kadri Veselit, pas takimit me kryeministrin Avdullah Hoti dhe kreun e Nismës Fatmir Limaj, u prit në një takim edhe nga ish-kryeministri dhe lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti.

Numri i personave të vdekur nga koronavirusi në mbarë botën deri më tani ka shkuar në mbi 508 mijë e 228 njerëz.

Mbi 10.4 milionë persona në botë janë të infektuar, kurse më shumë se 5.6 milionë prej tyre tashmë janë shëruar dhe janë liruar nga spitalet, shkruan rtv21.tv.

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, përmes deklaratave në kuadër të adresimit të tij ndaj publikut, të hënën, synon ruajtjen e funksionalitetit aktual të shtetit dhe institucioneve të tij, vlerësojnë njohësit e zhvillimeve politike në vend.

Flash Lajme

Më të lexuarat

  • Week

  • Month

  • All