Kosova

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, polemizoi të shtunën në distancë me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi dhe presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiq.
Tarifat ndaj mallrave serbe kanë pezulluar bisedimet me Serbinë, ndërsa kërkesa amerikane për pezullimin e tyre, ka thelluar dallimet politike në Kosovë.

Haziri e Haradinaj bisedojnë për planin e investimeve për Gjilanin në shumën prej 50 milionë euro

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, ka pritur sot në takim pune kryeministrin e Republikës, Ramush Haradinaj, me të cilin ka biseduar për planin e investimeve në komunë që kap shifrën e mbi 50 milionë eurove.

Flash Lajme

Më të lexuarat