Zhvillim interesant mes Eriksen dhe Real Madridit

Martin Schoots, agjenti i mesfushorit të Tottenham Hotspur, Christian Eriksen, do të takohet me Real Madridin ndërsa ai duket të zbulojë më shumë për interesin potencial të ‘Los Blancos’ për lojtarin.

Paul Pogba mbetet objektivi kryesor i Realit për mesfushën dhe francezi do të diskutojë të ardhmen e tij me Manchester United pas kthimit nga pushimet.

Eriksen, nga ana tjetër, ka vendosur kundër rinovimit të kontratës së tij me Spurs, të cilët janë të gatshëm të hyjnë në negociata me Real Madridin për largimin e tij të mundshëm, transmeton lajmi.net.

Bisedimet mes të dyja palëve datojnë disa vjet më parë, kur Tottenham nuk ishin të gatshëm të negociojnë për më pak se 150 milionë euro.

Në rrethanat aktuale, megjithatë, nënkampioni i Evropës është i hapur për të arritur një marrëveshje me klubin spanjoll, që do të presë – mbi të gjitha – që Manchester United të marrë një vendim për të ardhmen e Pogbas.

Ndërkohë, Donny van de Beek i Ajax mund të jetë një tjetër opsion, nëse kampioni i Eredivisie ul çmimin nën 50 milionë euro. /Lajmi.net/

  • WhatsApp
  • Tweet
  • Shtype
Loading...

Postime të lidhuraBallinë

Flash Lajme

Më të lexuarat