Brenda ndërrimit shet qindra Fanta

Brenda ndërrimit shet qindra Fanta

Kosovari i cili bën punë sezonale në Gjermani shprehet i mllefosur ndaj reagimeve të kosovarëve.

Sipas tij, Gjermania edhe pse një shtet shumë më i përparuar se Kosova nuk e kanë problemin se çfarë pije pinë qytetarët, aq më pak nëse je nga qyteti apo fshati.

Reagimi i tij lidhet me ngjarjen e vitit 2016, kur  dy vajza porositën Fanta në një kafiteri në Prishtinë. Ato janë ndjerë të fyera dhe “ katunare” nga kamarieri i atij lokali.

Kosovari shkroi në reagimin e tij se kafiteria ku punon gjendet përballë fabrikës ku prodhohen veturat e markës BMW, dhe prodhuesit nënshtetas gjerman, pinë çdo ditë Fantë.

Shikoni reagimin e plotë të kosovarit që po punon në Gjermani./21Media

Flash Lajme

Më të lexuarat