Presidenti serb Aleksandër Vuçiq dhe kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev kanë arritur në Tiranë për të qenë të pranishëm në takimin e “mini-shengenit ballkanik”.

LVV në Tiranë paralel me takimin po organizon një tubim në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”.

Ata kanë dalë me parulla të ndryshme, si “Afrohu atdheut jo Vuçiqit”, “Kombi digjet, qeveritë krihen”, kurse ka edhe të atillë që kanë shkruar deklaratat e Vuçiqit kur mohonte masakrën e Reçakut.

“Rama me Serbinë, Kosova me Shqipërinë”, janë brohoritjet që po dëgjohen në protestën e VV-së në Tiranë./TCH/

Loading...


2002-2019

Flash Lajme

Më të lexuarat