Lajmi se Ramush Haradinaj, Kadri Veseli, Fatmir Limaj dhe Behgjet Pacolli janë takuar për të arritur një marrëveshje për bashkëqeverisje, ka bërë që të ngritën shumë reagime.

Një reagim i tillë ka ardhur edhe nga partia e Albin Kurtit, përcjell “Bota sot”.

Ata fajtore për këtë e bëjnë subjektin e Lidhjes Demokratike të Kosovës. Sipas ish-kandidatit për deputet të Lëvizjes Vetëvendosje, Valdrin Ahmeti, zvarritja që partia e Mustafës po i bën krijimit të qeverisë së re po e bënë PAN-in të shohë mundësi rikthimi. “A thu pse u fshi ky lajm? Apo këtë takim s’duhet ta dijë opinioni publik. Zvarritja që LDK-ja po i bën krijimit të qeverisë së re po e bën PAN-in të shohë mundësi rikthimi”, ka shkruar ai. Ndërkaq, edhe Partia Demokratike e Kosovës ka mohuar lajmin se sot kryetari i saj ka takuar kryetarët e partive të ish-koalicionit PAN, për krijimin e qeverisë.

Flash Lajme

Më të lexuarat