Kryetari i VV-së dhe ai i LDK-së janë duke vazhduar takimet në përpjekje për arritjen e një marrëveshje për formimin e koalicionit qeverisës.

Takimi i djeshëm ndërmjet këtyre dy liderëve ka përfunduar pa marrëveshje.

LDK po insiston në postin e kryeparlamentarit dhe zotimin për postin e presidentit, derisa VV këmbëngulë që Glauk Konjufca të mos shkarkohet nga detyra, në të cilën ishte zgjedhur në seancën konstituive të 26 dhjetorit./KosovaPress/


Loading...


2002-2019

Flash Lajme

Më të lexuarat