Temperaturat maksimale deri në 21 gradë Celsius

Temperaturat maksimale deri në 21 gradë Celsius

Instituti Hidrometorologjik i Kosovës sot njoftoi se gjatë vikendit në Kosovë parashihet të mbajë mot kryesisht i ngjashëm dhe me rritje të lehta të temperaturave.

Sipas parashikimeve, temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 2-6 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 19-21 gradë Celsius.

“Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i verilindjes.”, njoftoi Instituti./21Media

Flash Lajme

Më të lexuarat