Profesori dhe filozofi kosovar Blerim Latifi thotë se, kanë kaluar 552 vjet nga vdekja e tij dhe ende turkofilat vazhdojnë të merren me Skënderbeun.

Sipas tij, edhe pas pesë shekujve ende i tmerron lavdia e tij.

“Mendojeni kur ka qenë gjallë, i ka l’shu shpirti veç emrin kur ia kanë degju. Këta mercenarë një gjë duhet të mos e harrojnë: paret e babës mbret një ditë harxhohen, thirrjet e tyre ” dum babën sulltan”, askush nuk ka për t’i marrë seriozisht, e ajo që ka për të mbetë është kombi shqiptar dhe baba i tij i vërtetë, Gjergj Kastrioti”, është shprehur profesori Latifi.

Flash Lajme

Më të lexuarat

  • Week

  • Month

  • All