Ka kaluar kohë e gjatë që kur qytetarët e Kosovës janë në pritje të 170 eurove nga qeveria e Kosovës, si pjesë e pakos emergjente, për të ndihmuar bizneset dhe qytetarët në këtë kohë kur mbarë vendi e globi po përballen me pandeminë Covid-19, transmeton IndeksOnline.

E sot deputetët votuan në lexim të parë projektligjin për ndryshimin dhe plotësimin e buxhetit për vitin 2020.

Mirëpo kjo nuk nënkupton se menjëherë pas këtij rishikimi i cili ishte problem kryesore pse ende këto para nuk e ekzekutuan siç tha Qeveria.Këtë e ka bërë të ditur ministrja e Financave Hykmete Bajrami.

Ajo ka thënë se pas votimit në lexim të dytë të projektbuxhetit, qytetarët do të mund të presin këto para të

Flash Lajme

Më të lexuarat