Policia e Kosovës ka publikuar sot statistikat e përgjithshme për aksidentet, arrestimet dhe gjobat e shqiptuara në trafik gjatë 24 orëve të fundit.

Sipas policisë, në rrugët e Kosovës vetëm gjatë ditës së mërkurë kanë ndodhur 63 aksidente komunikacioni, 27 me të lënduar dhe 36 të tjera vetëm më dëme materiale, shkruan rtv21.tv.

Polica e Kosovës sa i përket shkeljeve të rregullave në trafik ka shqiptuar gjithsej 1 mijë e 304 tiketa trafiku.

Ndërsa, për vepra të ndryshme penale policia vetëm dje ka arrestuar 33  persona, 17 prej tyre janë dërguar në mbajtje./21Media

Flash Lajme

Më të lexuarat

  • Week

  • Month

  • All