Edhe kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka bërë homazhe pranë fotografisë aktorit tashmë të ndjerë, Adem Mikullovci në Teatrin Kombëtar.

Shefi i ekzekutivit aktorin e quajti ikonë të shumë gjeneratave në vend dhe tha se vepra e tij do të mbetët në arkivin shtetëror.

Aktori i njohur, Adem Mikullovci u nda nga jeta në moshën 83 vjeç në orët e para të 15 shtatorit./21Media

Flash Lajme

Më të lexuarat

  • Week

  • Month

  • All