Kontrabandonte lopë nga Maqedonia, arrestohet i dyshuari në Buzovik të Vitisë

Një person është arrestuar gjatë ditës së shtunë pasi i njëjti dyshohet të ketë kontrabanduar dy lopë me viça nga Republika e Maqedonisë së Veriut.

Ngjarja ka ndodhur në fshatin Buzovik të Vitisë, derisa policia kishte ndalur automjetin e të dyshuarit për kontroll.

Me rast janë marr edhe zyrtarët e Agjencisë së Ushqimit dhe Veterinës, ndërsa me urdhër të prokurorit kafshët janë dërguar në terminal doganorë kurse i dyshuari është liruar në procedurë të rregullt, transmeton Plus Tv.

  • WhatsApp
  • Tweet
  • Shtype
Loading...

Postime të lidhuraBallinë

Flash Lajme

Më të lexuarat