Homazhet janë mbajtur në hollin e pallatit “Jusuf Gërvalla", në Deçan. Derisa së shpejti nis mbledhja komemorative në sallën e po këtij pallati.

Fetnete Ramosaj ka qenë aktiviste e lëvizjes ilegale dhe asaj gjithëpopullore në Kosovë.

Ramosaj po ashtu ishte pjesëmarrëse aktive në luftën çlirimtare.

Ajo ndërroi jetë të premten, ndërsa lamtumira e fundit do t'i jepet në orën 14:00, në varrezat e dëshmorëve në Gllogjan./KosovaPress/

Loading...


Flash Lajme

Më të lexuarat