Ahmeti ka thënë se frikë e madhe është shiu që do të bjerë nesër.

"Sipas informatave mbrëmë ka shpërthyet një gyp i ujësjellësit dhe ka shkaktuar një hapësirë brenda tokës, dhe është bërë shembja.

E mira e kësaj është që mbrapa nuk banon askush, e së shpejti pritet edhe të rrënohen. Kanë lëvizur edhe shtyllat. Rreziku i vetëm këtu është vinqi, po e shikojmë a me largu apo me heq. Kush do që ka shkaktuar këtë dëm do ta paguajë. Kemi evakuar banesat përreth. Frikë e madhe është shiu që do të bjerë nesër", tha ai.

Në vendin e ngjarjes kanë dalur edhe zyrtarë policorë dhe departamenti i emergjencave. Derisa,

në shkollën fillore" Naim Frashëri", është ndërprerë mësimi./KosovaPress/

Loading...


Flash Lajme

Më të lexuarat