Kanceri është një nga sëmundjet vdekjeprurëse dhe më të frikshme. Disa nga llojet e kancerit janë të shërueshme madje mund kapen në kohë që në simptomat e para.

Kjo është arsyeja pse është shumë e rëndësishme të jesh në gatishmëri të vazhdueshme për simptomat e kancerit. Dardania.com sot në këtë artikull do t’ju tregojë  11 simptomat e kancerit që nuk duhet t’i injoroni.

Lodhje e vazhdueshme

Humbje e pashpjegueshme e peshës së trupit

Shenja në trup

Dhimbje të vazhdueshme

Ethet e shpeshta

Lëkura e trupit tuaj ndryshon ngjyrë sa herë i hidhni ujë,  kur bëni palestër, kur hani ushqime të caktuara, dhe çdo herë që ajo merr pamje tjetër si shkak i një ushqimi, Dardania.com ju sugjeron  të konsultoheni me mjekët

Probleme me zorrët dhe fshikëzën

Kollë

Gjakderdhje e pazakonshme

Dhimbje barku/K.C/dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP


Flash Lajme

Më të lexuarat