Seriali i famshëm “La Casa de Papel” është shndërruar tashmë prej më të ndjekurve dhe më të komentuarve në botë, teksa atë shumtë janë edhe shikuesit në Shqipëri.I cilësuar si një ndër serialet më të ndjekurit në Netflix, së fundi është publikuar edhe sezoni i tretë.

Për kushdo që e ka ndjekur, e veçanta e serialit janë emrat e personazheve grabitës, të cilët janë nofka me emra të kryeqyteteve të famshme të botës.

Një nga personazhet, Nairobi (kryeqyteti i Kenias në Afrikë), nëpërmjet një videoje të publikuar ka treguar se do të donte ta kishte emrin e kryeqytetit shqiptar, Tiranës.

Në një intervistë të realizuar me kastin e aktorëve të serialit, teksa pyeten se cili personazh do donin të ishin, ata pyeten edhe për emrat e vendeve që do pëlqenin.

Për aktoren që luan Nairobin, Alba Flores, do të pëlqente një qytet me forcë dhe pasion, prandaj përgjigjja e saj është “kryeqyteti i Shqipërisë, Tirana”.

Përgjigje e cila merr edhe aprovimin e aktorëve të tjerë të serialit.


Flash Lajme

Më të lexuarat