Gazetari i njohur, Blendi Fevziu ka postuar në Instagram një foto të një burri të varfër, i shtrirë në një cep rruge, dhe lexon.  Gazetari shkruan se, kjo foto, të cilën ai e shkrepi një ditë më parë në Londër ishte reflektim për të dhe shumë të tjerë me të cilët e ka ndarë.

Fevziu shprehet se, ky burrë e sfidon varfërinë duke lexuar.

Kjo foto e bërë dje në Londër ka qenë një reflektim për mua dhe besoj për shumë të tjerë me të cilët e kam ndarë. Ky burrë që jeton në ato kushte duket sikur e sfidon fatkeqësinë e tij duke lexuar. Një inspirim për të gjithë!”,– shkruan Fevziu.dardania.com


Flash Lajme

Më të lexuarat