Sonte është mbrëmja e dytë e Këngës Magjike. Në këtë edicion të 21-të të saj, Kënga Magjike vjen me një mision krejt ndryshe, atë të bamirësisë, pasi paratë që do të mblidhen nga shitja e biletave, do të shkojnë në ndihmë të të prekurve nga tërmeti.

Sonte festivali ka nisur me humor dhe një surprizë. Në ekranin gjigand u shfaq një klip me momentet e përzgjedhjes së kandidatëve “new artist” gjatë programit “E Diela Shqiptare”. Të gjitha këto momente të anëtarëve të jurisë, të mbledhura së bashku, kishin krijuar një këngë rep dhe një version ndryshe të tyre.

Sonte, të tjerë artistë big dhe të rinj do të ngjiten në skenën e festivalit për të interpretuar këngët e tyre pjesëmarrëse në garë.

Ndërsa treguam pak për festivalin, tani është koha flasim për veshjet e prezantueses, këngëtarëve në këtë event të përvitshëm.

Prezantuesja, Adrola Dushi e nisi Këngën Magjike me një fustan të kuq që e tregonte shumë seksi.

Po këngëtaret? Eh ç’të themi për to, duken yll me veshjet që kanë zgjedhur të veshin sonte./K.C/ dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

Foto 1 nga 9


Flash Lajme

Më të lexuarat

  • Week

  • Month

  • All