Moderatoja bukuroshe e Top Channel, Fjoralba Ponari, përmes opsionit Q&A, u është përgjigjur pyetjeve të fansave, për gjithçka ata kanë qenë kureshtarë.

Një nga fansat e ka pyetur se ku do të donte të jetonte dhe pse.

Fjoralba i është përgjigjur duke i thënë: “Firenze, shtëpinë e shumë prej kryeveprave  të artit Rilindas”.

Epo me të drejtë moderatorja pasi Firenca konsiderohet si vendlindja e Rilindjes, dhe njihet si djep i artit e arkitekturës. Firence vendosi standarded në artin dhe kulturën evropiane, ngase aty vepruan artistët e mëdhenj si Donatello e Botticelli, dhe më vonë Michelangelo Buonarroti, Niccolò Machiavelli, Leonardo da Vinci dhe Galileo Galilei./E.B-dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP


Flash Lajme

Më të lexuarat