Kozeta Turishta ishte ylli i “Pasdite në Top Channel”, kur zgjodhi të lërë karrierën televizive në Tiranë, për Nju-Jorkun.

Shkodrania që ngjan si Xheki Kenedy shkoi në Top pasi kishte marrë gjithë vëmendjen e publikut si gazetarja më e ëmbël e News 24.

Por ajo i la të gjitha dhe ia nisi nga e para në Nju-Jork.

Aty ia ka dalë të jetë një nga emrat më të dashur të diasporës në çdo festë e paradë shqiptare, por njëkohësisht të provojë veten në një karrierë të re, jashtë televizionit, por jo jashtë vëmendjes së yjeve të televizionit amerikan.

Kozeta sot ka ditëlindjen dhe është 20.02.2020. Edhe pse ajo nuk tregon në Instagram si po e feston në Nju Jork, dritare.net e di që ky është një vit special për të, ndaj i uron edhe 100 dhe mijëra intervista të tjera me shqiptarë të mrekullueshëm në SHBA, për dritaren./dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

Foto 1 nga 14


Flash Lajme

Më të lexuarat