Aktori amerikan fitues i çmimit Oskar Tom Hanks dhe bashkëshortja e tij, Rita Wilson infektohen me koronavirus. Çifti ndodhet Australi dhe pasi i janë nënshtuar analizave kanë rezoltuar pozitiv. Lajmi është bërë i ditur nga vetë aktori i njohur me anë të një postimi në Twitter.

“Rita dhe unë jemi në Australi. Na u shfaqën disa simptoma si lodhje, të ftohur me dhimbje në trup. Rita kishte të ethe që shkonin e vinin edhe tepmeraturë por jo shumë të lartë. Më pas iu nënshtuam testit të koronavirusit, i cili rezultoi pozitiv. Po tani çdo të bëjmë? Po ndjekim çdo gjë sipas protokollit. Do të jemi në izolim për kohë sa duhet”- shkruan aktori i njohur 63-vjecar.

foto galeri


Flash Lajme

Më të lexuarat